Interaktīva koncertlekcija "Redzēt skaņu"
12. aprīlis, 2021 pl. 16:42,
Nav komentāru
Multi instrumentālistes, dueta "VIOLIN DIIVAS" dalībnieces Lelde Zaržecka un Inese Fedorovska izveidojušas interaktīvu tiešsaistes koncertlekciju "Redzēt skaņu". Nodarbību noklausījās 273 3.- 6. klašu skolēni. Mūsdienīgā mācību nodarbība veidota visaugstākajā tehniskajā un mākslinieciskajā kvalitātē. Izmantojot dažādas modernās tehnoloģijas, vienkopus tiek apskatīti vairāk nekā 10 stīgu mūzikas instrumenti, kā arī atskaņoti gan klasiski, gan moderni skaņdarbi. Tiek izmantots pat mikroskops tuvākai instrumentu izpētei.
Koncertlekcija padziļina izpratni par mūzikas atskaņošanu, skaņas veidošanu un tās uztveri. Nodarbības veidotājas nodrošina iespēju katram skolēnam līdzdarboties eksperimentā, lai tiktu pie sava "stīgu instrumenta".
Koncertlekcijā iekļautā teorija skaidrota saprotamā valodā, laika plānojumā iekļaujot mūzikas priekšnesumus, foto un video piemērus, kā arī padziļinātu instrumenta spēles vērojumu palēninājuma jeb slow motion kadros u.c. veidos.
Ir padomāts arī par praktisko daļu - piedāvājumā aizpildīt nelielu testu par nodarbību.
Ko jaunu ieguvu?
Uzzināju, ka kosmosā nav skaņas. Interesanti likās, ka pētīja cilvēka uz zirga matus. Bites nedūc, bet spārni dūc. Tie kustās 200 reizes sekundē. Vijoles lociņu taisa no zirga matiem. Uzzināju, ka eolisko arfu spēlē vējš. Ka vijole taisīta no 3 kokiem. Ar vijoles lociņu var spēlēt uz glāzēm. Uzzināju, ka ir vēl mazāks stīgu instruments par vijoli. Vijole ir spīdīga, jo iestrādāts dzintars
Sapratu, kāpēc cilvēkam uzmetas zosāda, klausoties mūziku.
Uzzinājku, ka kontrabass nav lielākais instruments,
Ka vējš arī var spēlēt mūziku. Visinteresantākais bija redzēt un klausīties kā uz vijoles spēlē mūsdienīgu, modernu skaņdarbu. Es uzzināju kāds ir pasaules mazākais un lielākais stīgu instruments.